0312 378 31 31

Pembe Kurdele Sigortası

Pembe günler daim olsun

Kadınlara özel kanser hastalıklarını kapsayan "Pembe Kurdele" sigortası ile gerek hastalığın tedavi süreci boyunca, gerek sonrasında finansal destek ile kendinizi korumaya alın.

Pembe Kurdele Projesi

Meme kanseri başta olmak üzere, kadınlara özgü kanserlerin iyileşme oranlarının artmasında, erken teşhisin büyük önemi bulunmaktadır. Meme kanseri Türkiye’de en yaygın kanser türü olup her 8 kadından 1 tanesi yaşamı boyunca “Meme Kanseri”ne yakalanma riskine sahiptir. İyi tarafı ise meme kanseri erken teşhis ile %98 tedavi edilebilme şansına sahiptir. İşte biz de buna talibiz. Fibaemeklilik olarak Pembe Kurdele Projesinde sigorta ürünü satan taraf olarak gözüksek de aslında misyonumuz ticari faaliyette bulunmaktan çok, kadınların bu ürünü alarak farkındalıklarını arttırmak, bilinçlendirmek ve bu yolla imkanı kısıtlı olanlara da destekde bulunarak bunu yaygınlaştırmaktır. Pembe Kurdele projesinden elde edilen gelirin bir kısmını AÇEV’e bağış olarak aktarılarak, kadınlarımızı bilinçlendirerek yeni bir hayat sunmak hedeflemektedir.

Meme kanserinin erken teşhisini teşvik için yaratıcı ve başarıyla yürütülen bir tanıtım kampanyası gerçekleştirilmektedir. Her ayın son Perşembe gününü “özmuayene günü” ilan eden Pembe Kurdele kampanyamızla, kadınları kendi kendilerini muayene etmeye yönlendiriyoruz. Bu mesajın, geleneksel medyanın yanı sıra sosyal medya üzerinden, ve çeşitli iş birlikleri kurularak en geniş şekilde yaygınlaştırılmasına çalışıyoruz.

Neden "Pembe Kurdele" Sigortası Almalısınız?

Kadın kanserlerine yönelik bir güvence olan Pembe Kurdele poliçesi kapsamında, bu hastalıklardan her hangi birine yakalanılması halinde ödenecek teminat tutarı ile ister tedavi masrafları ister tedavi süresince çalışılamayan dönemde ki finansal ihtiyaçlar, ya da evde bakım, rehabilitasyon ve psikolojik destek gibi önemli ihtiyaçlar karşılanabilir.

"Pembe Kurdele" Sigortasının Ürün Özellikleri Nelerdir?

  • Kadın kanserlerine yönelik verilen bir güvence olup bu hastalıklardan birine yakalanılması halinde hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirlenen teminat tutarı sigortalıya tek seferde ödenir.
  • Belirtilen kadın kanserleri teminatı ek ödemeli bir teminattır. Sertifikanın başlangıç tarihinden itibaren 90 günden sonra ortaya çıkan ilgili hastalıkların kesin tespitini takiben, sigortalının 30 günlük süre sonunda yaşıyor olması halinde sertifikada belirtilen tazminat tutarında ödeme yapılır. Bu 30 günlük süre içinde sigortalının vefatı durumunda sadece ana teminatı olan vefat tazminatı ödenir.
  • Kadın kanserlerine yönelik teminatın başlaması için başlangıç tarihinden veya poliçede değişiklik yapıldıysa değişikliğin yapıldığı tarihten itibaren 90 günlük muafiyet süresi uygulanır. Sigortanın kesintisiz ve aynı şartlarla yenilenmesi halinde bu süre ortadan kalkar.

"Pembe Kurdele" Sigortasının Sağladığı Teminatlar Nelerdir?

Vefat Teminatı

Sigortalının her türlü vefatı (kaza veya hastalık) halinde, sigortalının belirlemiş olduğu teminat tutarı hak sahiplerine ödenir.

Kadın Kanseri Teminatı

  • Meme kanseri,
  • Rahim kanseri,
  • Rahim ağzı kanseri,
  • Rahim içi kanseri,
  • Yumurtalık kanseri,
  • Tüpler, vajina/vulva tümörler

Yukarıda belirtilen kadın kanser türlerinden birine yakalanılması halinde hastalığın belgelenmesinden itibaren başlayan 30 günlük bekleme süresi sonunda sigortalı halen hayatta ise tedavi masraflarından bağımsız olarak belirtilen teminat tutarı sigortalıya tek seferde ödenir. 


Hizmetlerimiz
Sektörden Haberler