0312 378 31 31

Kobi KMH Koruma Sigortası

'Kobi KMH Koruma Sigortası' ile kredili mevduat hesabınızın borcunu sigortalayın, zor günlerinizde yanınızda olalım.

Neden Kobi KMH Sigortası Almalısınız?

Bankamızdan kredi mevduat hesabı kullanan müşterilerin vefat, kaza sonucu kalıcı maluliyet, İşsizlik/Gündelik hastane risklerinden birinin gerçekleşmesi halinde kredi mevduat hesabı borcunun sigorta teminat tutarı ile sınırlı olmak üzere sigorta şirketi tarafından ödenmesini, amaçlayan hayat sigortasıdır.

Kobi KMH Koruma Sigortasının Sağladığı Teminatlar Nelerdir?

Vefat Teminatı

Sigortalının vefatı durumunda, poliçe teminatı dahilinde, KMH borcu kapandıktan sonra varsa geriye kalan sigorta tazminat bedeli poliçede belirtilen hak sahiplerine ödenir.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının kaza sonucu kalıcı malul kalması durumunda belirlenen teminat tutarı Ferdi Kaza Sigortası genel şartları kapsamında sigortalıya tek seferde ödenir. Kaza sonucu maluliyet teminatı istisnaları Ferdi Kaza Sigortası genel şartlarına tabidir.

İşsizlik/Gündelik Hastane Tazminatı

Sigortalının işsiz kalması ya da hastanede yatması durumunda poliçe özel şartlarına ve hayat sigortası genel şartlarına göre tazminat ödemesi gerçekleştirilir.

Muafiyetler

İşsizlik tazminatına hak kazanma koşulu: sigorta başlangıç tarihinden itibaren aynı iş yerinde 90 gün çalışmış olma, işsiz kalınan tarihten itibaren ise en az 30 gün boyunca işsizliğin devam etmesi gerekmektedir.Gündelik Hastane Tazminatına Hak Kazanma Koşulu: Sigorta başlangıç tarihinden itibaren 90 gün çalışmış olma,(kaza durumunda bu süre aranmaz) en az 7 tam gün aralıksız hastanede yatma koşulu ile hak kazanılır.


Hizmetlerimiz
Sektörden Haberler